Založ si blog

Robo chce bezhlavo škrtať. Nevie použiť rozum?

dialnica

zdroj: http://www.vivo.sk/photo/223283/nocna-dialnica/big

 

Robert Fico navrhuje škrtať najnižšiu a najvyššiu cenu v diaľničných tendroch. Vraj sa tým vylúčia nereálne ponuky. No schválne pán predseda… Som z rovnakého mesta ako vy, študovali ste s mojou mamou v tom istom ročníku na topoľčianskom gymnáziu, polovica mojej rodiny vás miluje, čiže by som mal byť vaším najväčším fanúšikom! Žiaľ, ja sa za takú hlúposť nepostavím, keby to bol hneď aj návrh môjho najlepšieho priateľa. Prečo? Lebo je to nezodpovedná blbosť odstrihávať takto paušálne najnižšie ceny.

 

Čo tak postaviť sa k problému zodpovedne, zapojiť mozgové závity, nebodaj aj odborníkov v stavbárčine a povedať niečo múdre ako napr.: „Ponuky sa budú posudzovať jednak podľa ich ceny, ale najmä podľa ich efektivity a pomeru cena/výkon. Tiež je dôležité, čo si tento štát môže dovoliť a na čo si ešte musíme počkať.“ Vaše riešenie je JEDNODUCHÉ, ale NEZODPOVEDNÉ. Čo keby hneď druhá najnižšia ponuka bola len o 1 euro vyššia? Už je dobrá a stavba realizovateľná?

 

A že ceny sú umelo nízke a budú sa podpisovať dodatky k zmluvám? Určite! Tvrdí jasnovidec Fico. A ja sa pýtam, odkiaľ to pán Fico vie, keď aj Širokého Váhostav tvrdí, že ponuky sú reálne. A tiež sa pýtam, kto náš štát donúti takýto navrhnutý dodatok podpísať? Akým spôsobom ho donúti? Prečo by sme na to mali pristúpiť? Holt, ZODPOVEDNÝ stavbár musí počítať aj s nečakanými udalosťami, zmenami cien materiálov, zvyšovaním miedz robotníkov, geologickými zmenami a pod. A keď diaľnicu nepostaví za podpísaných podmienok? Máme predsa súdy, na ktoré sa môžeme obrátiť, nie? Aha, vlastne šéfuje im p. Harabin a obyčajný človek nikdy nevie, ako proces dopadne… 🙁 Kto tam p. Harabina pomohol dosadiť? Áno, znovu to bol Robert Fico.

 

Dovolím si parafrázovať jeden pro-life leták: „Jednoduché riešenia dlho bolia.“ Tak sa nebojme použiť radšej rozum a expertov ako nezodpovedných politikov na riadenie tak odbornej problematiky. A nebojme sa zlikvidovať zaužívanú prax schvaľovania nevýhodných dodatkov k zmluvám. Veď kto to kedy videl? Ja keď si kúpim auto, tak sa pri kúpe dohodnem na cene a tú zaplatím. A určite po servisnej prehliadke nepodpíšem, že doplatím ďalšie peniaze len preto, lebo si ich predajca pýta…

 

 

Vzhľadom na to, že kandidujem ako nezávislý na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, považujem za dôležité upozorniť, že tento blog vyjadruje môj osobný postoj, a preto môže, ale nemusí byť v súlade s postojmi iných ľudí na našej občianskej kandidátke. V mnohých a hlavne zásadných názoroch sa všetci na kandidátke zhodujeme, sú však názory, v ktorých odmietame hrať falošnú hru na názorovú jednotu a otvorene priznávame aj názory rozličné. Túto skutočnosť však nepovažujeme za niečo, čo nás rozdeľuje, ale skôr za niečo, čo nás vzájomne obohacuje pri hľadaní cesty k pravde.

 

 

Kam s rodinou. .

09.03.2012

- znížiť daňové zaťaženie živiteľa rodiny? - odvádzať časť odvodov na dôchodok rodičov? - pomáhať študujúcim matkám? - predchádzať rozvodom? - zmeniť zákon o reklame? - spolupracovať viac »

Ľudia si zaslúžia. . .

16.02.2012

Najskôr som sem chcel napísať iba nasledovné dve vety, ktoré sa po internete premieľajú a ktoré ma pobavili: "Na tomto svete nie sú žiadne istoty, iba dane a smrť." (B. Franklin) "Ľudia si viac »

Kresťania a politika

02.02.2012

Veľmi sa teším, že sa kresťania konečne začínajú ozývať a hovoriť, že verejný život sa ich týka, že sa nechcú len prizerať, ale chcú ho meniť podľa hodnôt, ktorým veria. Teším viac »

Carey Dean Moore, poprava, nebraska, smrtiaca injekcia

V USA v štáte Nebraska popravili prvého väzňa smrtiacou injekciou

14.08.2018 19:48

V americkom štáte Nebraska v utorok vykonali prvú popravu po viac ako 20 rokoch.

VENEZUELA/

Koniec lacného benzínu vo Venezuele. Maduro chce ceny výrazne zdvihnúť

14.08.2018 19:30

Venezuela pre pašovanie extrémne lacných palív do zahraničia stráca ročne 18 miliárd USD. Prezident Maduro chce výrazne zvýšiť ich ceny.

Nemecko, polícia, policajt

V Nemecku obvinili muža, ktorý mal sexuálne zneužívať vlastné dcéry

14.08.2018 19:29

Štyridsaťtriročný muž je obvinený z opakovaného zneužívania svojich dvoch dcér v rokoch 2012 až 2018. Teraz majú 12 a 14 rokov.

Kongo, kdr, ebola, injekcia, vakcína

Nákaza vírusom ebola v KDR má už pravdepodobne 41 obetí

14.08.2018 19:06

Nákaza vírusom krvácavej horúčky ebola v Konžskej demokratickej republike (KDR) sa z provincie Severné Kivu, kde vypukla, šíri aj do okolitých provincií.

tokosk16

som kresťan spoliehajúci sa na Boha, angažovaný občan používajúci zdravý rozum a počúvajúci iných, bývalý koordinátor UPeCe v BA, vysokoškolský učiteľ vychovávajúci novú generáciu. Záleží mi na rodine a manželstvách. obycajnarodina.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 22036x
Priemerná čítanosť článkov: 2448x

Autor blogu

Kategórie